Киянам розповіли, на якому етапі реконструкція мосту Метро

Мер Києва Віталій Кличко перевірив, як тривають протиаварійні роботи на столичному мосту Метро. Їх розпочали наприкінці серпня і зараз це – один з етапів, що є частиною робіт із реставрації об’єкта. Про це мер Києва Віталій Кличко повідомив у своєму Telegram-каналі.

«Наразі фахівці працюють над встановленням тимчасових металевих підтримувальних конструкцій у прогонах споруди. Це дозволить забезпечити подальшу безпечну експлуатацію мосту без його закриття до початку виконання робіт із реставрації. Зокрема, відбуваються підготовчі роботи з влаштування викаточних пірсів і підкранових естакад. Це дасть можливість виконувати основні роботи з монтажу металевих елементів підтримувальних конструкцій, влаштування льодорізів для забезпечення льодоходу. Розпочали роботи з віброзанурення паль у руслі річки Дніпро – для подальшого влаштування підтримувальних конструкцій мосту», – розповів Віталій Кличко.

Він зауважив, що сьогодні міст Метро працює в обмеженому режимі щодо вантажопідйомності. На період виконання протиаварійних робіт рух авто та поїздів метрополітену спорудою збережений – між правим та лівим берегами Дніпра. Також забезпечене судноплавство.

На об’єкті цілодобово працюють 80 фахівців та 20 механізмів і одиниць техніки, зокрема 6 кранів.

Нагадаємо, міст Метро введений в експлуатацію у 1965 році. У 2008-му його віднесли до пам’ятки архітектури та містобудування, науки і техніки, місцевого значення. Це накладало певні обмеження на виконання будь-яких будівельних робіт на споруді.

У 2021 році виконали комплексне обстеження мосту, за результатами якого у споруді виявили дефекти, що впливають на надійність та довговічність конструкцій мосту. Саме характер прояву дефектів, виявлених під час обстеження, та охоронний статус споруди зумовлюють проведення ремонтних робіт – реставрації з пристосуванням, за окремо розробленим проєктом.

Нагадаємо, що у 2024 році в Києві житлові будинки отримали або подали заявки на компенсацію вартості понад 400 одиниць незалежних джерел електроенергії. Це генератори, сонячні електростанції або окремі їх елементи, зарядні станції тощо. Загалом протягом 2023-2024 року місто відшкодувало вартість понад тисячі одиниць обладнання.   

Джерело

Related posts

Банки у вересні видали іпотечних кредитів на 1,2 мільярда гривень

З початку повномасштабної війни через обстріли постараждало понад 60 енергооб’єктів у столиці

Школу на Дарниці відремонтують за 4,2 мільйонів гривень