Київ продовжує вивчати практичний досвід щодо поводження з відходами та їх використання як палива для виробництва енергії. Представники міської влади зараз із робочим візитом у Словенії. Мета поїздки – огляд роботи ТЕЦ, що працює на відходах і забезпечує генерацію теплової та електричної енергії, утилізуючи щороку близько 80 тисяч тонн сміття.
Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
«Місто Целє є третім за величиною містом у Словенії з населенням близько 40 тисяч осіб. Ми оглянули роботу міської ТЕЦ, що працює на паливній фракції відходів. Її теплова потужність складає 16 мВт, виробництво електроенергії – 2 мВт. ТЕЦ фактично забезпечує потреби міської громади і навіть міст-сателітів. Технологічне поєднання ТЕЦ із підприємством механіко-біологічної переробки дає змогу раціонально утилізувати близько 80 тисяч тонн сміття в рік», – сказав Петро Пантелеєв.
За його словами, в Україні, яка продовжує жити в умовах енергетичного дефіциту, ми прагнемо використати всі шляхи й можливості.
«Ми зобов’язані використати всі шляхи й можливості, що дадуть змогу продукувати енергію. На це, власне, спрямована Концепція енергетичної стійкості Києва (Енергетичне відновлення: шлях до розподіленої когенерації). Серед інших об’єктів вона передбачає створення двох ТЕЦ на різних берегах столиці, що працюватимуть на комбінованому паливі і використовуватимуть висококалорійні фракції відходів. Для великих міст таке заміщення звичних видів палива вирішує одразу дві проблеми – дефіцит енергії та проблему накопичення сміття. Таку практику широко використовують у європейських містах, і прагнемо застосовувати ми», – заявив заступник голови КМДА.
Раніше повідомлялося, що ринок житлової нерухомості України показує поступове відновлення.