На ринку готелів України заплановано реалізацію 45 комплексів до 2026 року

На готельному ринку України на 2024-2026 роки заплановано реалізацію 45 нових проектів готельно-апартаментних комплексів та 108 котеджних містечок готельного типу, йдеться у дослідженні компанії Ribas Hotels Group.

Згідно з ним, у найближчі два роки заявлене поповнення номерного фонду становить для готелів та апартаментів – 6670 номерів, для котеджних містечок – 3097 будинків.

За даними дослідження, на середину 2024 року в Україні функціонує 2017 готелів, тоді як з початку повномасштабної війни було знищено чи пошкоджено 12 об’єктів.

За кількістю готелів лідирують оператори Optima Hotels (64 готелі), Ribas Hotels Group (21) та Premier Hotels and Resorts (11). Серед іноземних мереж лідерами за масштабом присутності є Accor із дев’ятьма готелями та Radisson із п’ятьма.

Середнє завантаження українських готелів у першій половині 2024 року становило 34-38%, а в окремих регіонах на заході країни (у Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській областях) становило 60-70%.

Згідно з дослідженням, з 2013 року загальна кількість колективних засобів розміщення скорочується в середньому на 175 об’єктів щорічно, переважно за рахунок оздоровчих закладів, санаторіїв профілакторій, пансіонатів із лікуванням, бальнео- та грязьових лікарень, туристичних баз, кемпінгів, баз та пансіонатів відпочинку. У той же час кількість готелів зросла на 9,1%, мотелів – на 10,7%, хостелів – на 28,7%.

За прогнозом аналітиків, після закінчення війни туристичний потік в Україні може зрости до 14,5 млн. осіб. Таким чином, нинішній обсяг номерного фонду не зможе відповідати попиту.

За даними Ribas Hotels Group, потенційна потреба у номерному фонді може становити +30-40% від нинішньої кількості.

Зазначається, що у дослідженні використали дані Держстату України, Держагентства розвитку туризму, Держприкордонслужби, головних управлінь статистики Києва, Львова та Львівської ОДА, Одеської, Харківської, Дніпропетровської областей, Міністерства культури та стратегічних комунікацій, Держреєстру нерухомих визначних пам’яток України, Сервісного порталу для туристів та статистичних агрегаторів.

Раніше повідомлялося, що вакантність на офісну нерухомість у столиці все ще не вийшла на довоєнний рівень.

Джерело

Related posts

Банки у вересні видали іпотечних кредитів на 1,2 мільярда гривень

З початку повномасштабної війни через обстріли постараждало понад 60 енергооб’єктів у столиці

Школу на Дарниці відремонтують за 4,2 мільйонів гривень