У бізнесу з частково окупованих областей проблеми з платежами – НБУ

Фото: НБУ / Flickr

Національний банк звернув увагу на проблему, з якою стикається український бізнес із частково окупованих областей: Запорізької, Херсонської, Донецької та Луганської. Іноземні банки часто не розбираються, де саме зареєстрована компанія, і блокують платежі усім підряд, йдеться на сайті НБУ.

Читайте про бізнес без політики на каналі LIGA.Бізнес

Регулятор звернувся до українських банків з проханням допомогти.

«Іноземні банки блокують операції за участю юридичних осіб […] незалежно від того, чи відповідний населений пункт перебуває під тимчасовою окупацією Російської Федерації чи під контролем України. Це пояснюється тим, що іноземні банки не мають перевіреного джерела даних про статус таких територій України. Тому необхідна додаткова комунікація українських банків щодо цього питання з іноземними банками», – йдеться в листі до банків.

НБУ вважає такий дерискінг з боку іноземних банків необґрунтованим.

Він рекомендує користуватися спеціальною сторінкою на сайті Мінреінтеграції з переліком тимчасово окупованих населених пунктів України та рекомендаціями профільного генерального директорату Єврокомісії (DG FISMA).

Українські банки перед ініціюванням платежу можуть попереджати банк-партнер про зміст операції та надавати додаткові документи щодо компанії, а у відповідних полях платіжного повідомлення вказувати вичерпну інформацію стосовно підконтрольності Україні населеного пункту, де зареєстрований клієнт-платник.

У разі блокування платежу український банк повинен звертатися до банку-партнера, щоб з’ясувати підстави відмови й узгодити обсяг додаткових заходів чи інформації, які потрібні іноземному банку.

НБУ попросив банки протягом місяця відзвітувати про результати вжитих заходів, а також про проблемні питання, виявлені під час комунікації з банками-партнерами.

  • На початку серпня стало відомо про проблеми з обслуговуванням українців з боку сервісу для збору донатів Buy Me a Coffee.

Джерело

Related posts

Курс долара на 21 листопада 2024 року – курси валют НБУ

Обсяг виданих банками іпотечних кредитів скоротився на 1,8% за вересень

Курси валют 20 листопада 2024 – курс долара та євро в банках