У Києві садибу Барбана внесли до переліку об’єктів культурної спадщини міста

Департамент охорони культурної спадщини Київської міської держадміністрації надав статус садибі Барбана 19 століття щойно виявленої культурної пам'ятки й вніс її до реєстру об’єктів культурної спадщини Києва.

Відповідний наказ від 13 вересня 2024 року оприлюднений на офіційному порталі Києва.

У документі йдеться, що до 23 вересня власник будівлі отримає повідомлення про внесення садиби до переліку об'єктів культурної спадщини. Після цього він повинен буде укласти охоронний договір.

"23 акції протесту, шість толок і три роки часу…", — так прокоментував рішення столичних посадовців громадський активіст Дмитро Перов. Він нагадав, що боротьба за збереження садиби тривала з 2021 року, відколи забудовник намагався знести історичну будівлю заради зведення на цьому місці житлового комплексу.

Садиба Барбана — історичний одноповерховий будинок на вулиці Обсерваторна, 6 у Шевченківському районі міста, який був зведений наприкінці XIX століття — у 1891 році.

У серпні 2021 року садиба була майже повністю зруйнована забудовником. Залишався тільки фасад будівлі. За даними порталу ЛУН, за адресою Обсерваторна, 6 планували збудувати шестиповерховий житловий комплекс на 64 квартири.

Після суспільного розголосу і протестів місцевих жителів, на засіданні Ради нацбезпеки і оборони України, за клопотанням Мінкульту, постановили відновити напівзруйновану садибу Барбана. Тодішній голова МКІП Олександр Ткаченко заявив, що йому "соромно" за столичну владу, а мер Києва Віталій Кличко відповів, що МКІП не внесло будинок Барбана до Реєстру об’єктів культурної спадщини. У КМДА тоді пообіцяли взяти відновлення садиби під особливий контроль.

24 листопада 2023 року Міністерство культури та інформаційної політики ухвалило рішення, що будинок Барбана на Обсерваторній, 6, у Києві слід внести в Державний реєстр нерухомих пам'яток. А в серпні 2024 року рекомендували внести до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Ще у 2015 році Науково-дослідний інститут пам'яткоохоронних досліджень пропонував внести будівлю до переліку щойно виявлених об'єктів культурної спадщини. В обґрунтуванні було зазначено, що це "рідкісний взірець одноповерхового садибного будинку. Прикрашений вишуканим неокласичним декором — русти, лиштви, складний карниз. Цінна пам'ятка культурного надбання міста Києва".

Читати ще

Читати ще Кияни просять зберегти історичну будівлю на Хрещатику — петиція

Читати ще Депутати Київради закликають парламент посилити відповідальність за руйнування пам’яток: що пропонується

Читати ще Зруйнована садиба Зеленських у Києві: власник надав передпроєктні пропозиції щодо відновлення

Джерело

Related posts

Зруйнована садиба Зеленських у Києві: на якому етапі процес відновлення історичної будівлі

У Лаврі відреставрують оборонну вежу «Башта Івана Кушника, яку звели за кошти Мазепи

Найбільше реклами прибрали в Дарницькому районі: як оформити вивіску в «Київ Цифровий»