У всіх районах столиці створять спортивні маршрути

У всіх районах столиці створять спортивні маршрути. Про це повідомила заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Олена Говорова на засіданні Міського комітету доступності.

«Фізична активність для українців – це не лише про здоров’я і красу, а й про фізичне та психічне відновлення через спорт. Тож ми приділяємо багато уваги такій активності і, спираючись на досвід світових міст, пропрацювали питання створення спортивних маршрутів у Києві. Вони будуть кільцевими та пролягатимуть в усіх районах столиці, щоб усім мешканцям і гостям міста було зручно ними користуватися. Усього ми запланували та вже опрацювали з біговою спільнотою Києва 16 маршрутів. На кожному з них встановлять дошку з інформацією про нього (протяжність, рівень складності, час подолання тощо) та необхідні вказівники. Маршрути будуть оснащені аудіогідом українською та англійською мовами, щоб люди могли дізнатися цікаві факти про місця, які пробігають чи проїжджають. Щоб прослухати аудіогід, треба зчитати QR-код з інформаційної дошки на початку маршруту», – зазначила Олена Говорова.

Вона додала, що на маршрутах також планують встановити майданчики фізичної активності, щоб за бажання люди могли займатися спортом під час прогулянки чи пробіжки.

Усю навігацію на маршрутах виконають за кошти партнерів. Водночас КП «Спортивний комплекс» слідкуватиме за тим, щоб усі вказівники були в доступному форматі.

На необхідності дотримання принципів безбар’єрності під час створення таких спортивних маршрутів наголосила голова Міського комітету доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури Леся Петрівська.

«Дякую місту за активну позицію, що при відкритті будь-яких інфраструктурних об’єктів враховуються інтереси всіх містян, зокрема і людей з інвалідністю та маломобільних груп населення. Мнемосхеми, заплановані на початку маршрутів, допоможуть користуватися ними людям із порушеннями зору. Також для зручності людей із порушеннями слуху необхідно перекласти аудіогіди жестовою мовою», – наголосила Леся Петрівська.

У 2024 році планують запустити 3 маршрути – в Голосіївському та Подільському районах.

Інформацію про спортивні маршрути розмістять у Туристичному-культурному хабі.

Раніше у Києві житловим будинкам компенсували вартість понад тисячі одиниць обладнання для безперебійного електропостачання.

Джерело

Related posts

Банки у вересні видали іпотечних кредитів на 1,2 мільярда гривень

З початку повномасштабної війни через обстріли постараждало понад 60 енергооб’єктів у столиці

Школу на Дарниці відремонтують за 4,2 мільйонів гривень