Про це повідомив заступник міністра енергетики Микола Колісник в ефірі телемарафону.
Перенесення ліній під землю — потенційно один з варіантів (для захисту, – ред.). На сьогодні розроблена значна кількість технічних рішень та проєктів фізичного захисту об’єктів енергетичної інфраструктури з метою їх убезпечення.
За словами заступника міністра енергетики, наразі енергетики забезпечують захист енергооб’єктів. Йдеться про облаштування першого та другого рівня фортифікацій.
Колісник наголосив, що в умовах постійних атак ворога робота з відновлення та захисту інфраструктури не припиняється. Він додав, що важливим залишається факт фінансування як з державного бюджету, так і допомога від міжнародних партнерів.
Ситуація зі світлом в Україні
26 серпня гендиректор YASNO Сергій Коваленко повідомив, що Україна того дня пережила найбільший масований обстріл за два з половиною роки. Ціллю ворога була українська енергетика. Він зазначив, що через атаку по Києву 50-70% споживачів можуть залишитися без світла.
Володимир Кудрицький спрогнозував, що через складну ситуацію в енергетиці на Україну взимку чекає багато випробувань, але апокаліптичного сценарію не буде.
Кудрицький прокоментував заяву європейського комісара з енергетики Кадрі Сімсон про те, що «за низьких зимових температур деякі місця в Україні можуть бути непридатними для життя». За його словами, це надто песимістичний сценарій. Водночас він зазначав, що «легкої прогулянки» наступної зими точно не буде.
Центр протидії дезінформації 5 вересня опублікував кілька можливих варіантів щодо ситуації зі світлом в Україні в осінньо-зимовий період. Зокрема йдеться, що взимку українці матимуть світло 12 годин на добу, проте можливий і гірший сценарій. Деталі — в матеріалі КИЇВ24.