Банки и ипотека

Ексголова правління банку Січ отримав підозру

Фото: ДБР

Державне бюро розслідувань повідомило про підозру колишньому голові правління збанкрутілого банку «Січ» за виведення майже 22 млн грн. Про це повідомили пресслужби ДБР і Національної поліції.

Долучайтесь до нас на Facebook та беріть участь в дискусіях

Ексголова правління банку та колишній керівник приватного підприємства підозрюються у розтраті чужого майна в особливо великих розмірах, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 191 КК України).

Фігурантам загрожує до дванадцяти років ув’язнення.

За даними слідства, комерсант у липні 2022 року звернувся до банку для отримання кредиту для начебто закупівлі тканини в іноземних виробників. Фінустанова надала комерційному підприємству кредит із лімітом у понад 20 млн грн.

«Заздалегідь розуміючи, що кредитні кошти не будуть повернуті, а заставне майно існує лише на папері, сторони підписали документи без проведення належної перевірки позичальника, після чого кредит був наданий товариству в повному обсязі», – розповіли у Нацполіції.

Згодом ці кошти, стверджує ДБР, були перераховані на адресу компаній нерезидентів та обготівковані за кордоном, а тканина в Україну завезена так і не була.

Держбюро розслідувань уточнило, що в жовтні 2022 року цей комерційний банк втратив ліцензію НБУ через нездатність виконувати свої зобов’язання за кредитами рефінансування. Кошти фізичних осіб, які тримали на рахунках банку понад 1,2 млрд грн, повертатиме держава через Фонд гарантування вкладів.

Тобто йдеться про банк «Січ». На той час головою правління банку був Віктор Демиденко.

  • Банк Січ визнали неплатоспроможним через технічний дефолт – банк не виплатив НБУ 68 млн грн, маючи ліквідності на понад 750 млн грн. Не отримавши відсотки, регулятор надіслав банку вимогу сплатити весь борг за рефінансом – понад 3 млрд грн. На таке погашення у банку вже не було коштів.
  • Тому регулятор стягнув цінні папери, які були заставою за кредитом. Обставини дефолту (тобто невиконання зобов’язань за боргом) через відсутність грошей регулятор використав як привід для банкрутства.
  • Акціонери банку – Олег Баланда (55,6% акцій), Валерій Раздорожний (31%), а також Андрій Мельник та Олег Губанов. Водночас, як вважають в НБУ, реально банком керував Денис Горбуненко, власник кіпрської Raga Establishment Limited.

Джерело

Похожие посты

Рада прийняла закон 11474 про приватизацію державних банків

Alexander

Російські компанії почали масово переходити до угорського ОТП Банку

Alexander

Курс долара на 15 листопада 2024 року – курси валют НБУ

Alexander

Оставить комментарий

* С помощью этой формы вы соглашаетесь с хранением и обработкой ваших данных на этом сайте.