Про це інформує прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на своєму телеграм-каналі.
Він зауважив, що наразі Україна стоїть на порозі опалювального сезону.
Уряд, обласні військові адміністрації та влада громад синхронно працюють у трьох ключових напрямах для того, щоб узимку в усіх домівках було світло і тепло.
За його словами, першим напрямком є підготовка інфраструктури.
Очільник уряду підкреслив, що готовність житлових будинків в Україні на сьогодні становить понад 99%.
Кількість шкіл, садочків та лікарень, готових до проходження зими, теж наближається до 100%. Понад 18 тис. котелень та 4,8 тис. центральних теплових пунктів перебувають на стадії готовності до подачі тепла.
Другим напрямком є накопичення ресурсів.
Нині Україна має в газосховищах 12,2 млрд куб. м блакитного палива, а також 3,1 млн тонн вугілля на складах.
Цього достатньо для проходження зими. Усі 9 енергоблоків АЕС, що підконтрольні Україні, наразі працюють.
Третім напрямком підготовки до зими є створення децентралізованої генерації.
Працюють ініційовані урядом програми енергетичної стійкості. Кредити під 0% для громадян, позики для ОСББ під програму ГрінДІМ, кредити «5-7-9%» для малого та середнього бізнесу, пільгові кредити від «Фонду декарбонізації України» для комунальних підприємств та громад.
Загалом банки вже видали різним категоріям позичальників кредитів на 2 млрд грн.
Зазначимо, що перші заморозки очікуються вже найближчими днями у частині регіонів України. За словами заступника міністра енергетики Миколи Колісника, зниження температур не призведе до повернення графіків відключення світла. Він наголосив, що опалювальний сезон в нашій країні почнеться за рішенням місцевих органів влади, коли температура повітря опускатиметься нижче +8 градусів понад три доби поспіль.
Нагадаємо, 9 жовтня 2024 року стало відомо про те, що усі 9 блоків атомних електростанцій в Україні вже вивели з ремонту. За словами міністра енергетики Германа Галущенка, Україна входить в опалювальний сезон «з максимальним рівнем готовності».