Новости

Київська міська рада розробить та ухвалить концепцію ревіталізації міських водойм

До кінця цього року депутатський корпус Київської міської ради планує дати старт розробці концепції ревіталізації міських водойм. Як зазначив заступник міського голови – секретар Київради Володимир Бондаренко у своєму блозі, до напрацювання цієї концепції планують долучити науковців і громадськість.

«Сама концепція має передбачати план на найближчі п’ять років для всіх міських водойм та пілотний проєкт ревіталізації однієї з водойм у короткостроковій перспективі. Ревіталізація міських річок є викликом для пострадянського урбаністичного простору. У світі практика ревіталізації річок розпочалася з кінця 1990-х років, і сьогодні має десятки успішних проєктів. Утім, в Україні це питання перебуває на рівні обговорення громадських ініціатив, створення та впровадження поодиноких проєктів», – наголосив Володимир Бондаренко.

Він зазначив, що питання ревіталізації міських річок неодноразово порушувалися в електронних петиціях до Київської міської ради. Остання петиція, що стосувалась річки Либідь, попри низку відверто помилкових тез, засвідчила прагнення громади розглядати міські водойми в концепції well-being, тобто міського благополуччя.

Володимир Бондаренко додав, що місто із залученням науковців і громади хоче випрацювати моделі повернення киянам передусім історичних столичних водойм, де це можливо з наукової і технічної точок зору.

На території Києва протікає близько 70 малих річок та струмків, більшість із яких перебувають у підземних або наземних колекторах. Зокрема, на правому березі – це басейн річки Либідь з її притоками, басейн річки Почайна з головними притоками Глибочиця та Сирець, притоки р. Ірпінь – Нивка та Горенка, басейн річки Віта. Лівий берег столиці має басейн річки Дарниця з її притоками, численні озера та стоки, більшість із яких є штучними. Утім більшість із цих річок де-факто зникли з мапи Києва.

Раніше повідомлялося, що Уряд ухвалив рішення щодо надання можливості іноземним компаніям та організаціям, які діють на території України через відокремлені підрозділи та постійні представництва, набувати право на провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів. Про це повідомляє Мінінтеграції.

Відповідні зміни вносяться до постанови КМУ № 314 від 13 березня 2022 року.

Вони стосуються будівництва об’єктів, які належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) класами наслідків.

Джерело

Похожие посты

Як змінився бюджет українців на купівлю та оренду житла — опитування

Alexander

В Україні «будуватимуть прозоро»: Зеленський підписав закон

Alexander

У Петропавлівській Борщагівці готуються побудувати споркульткомплекс

Alexander

Оставить комментарий

* С помощью этой формы вы соглашаетесь с хранением и обработкой ваших данных на этом сайте.