Про це заявив прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Кабміну та постійний представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Шмигаль розповів, що сьогодні, 9 серпня, уряд ухвалив рішення про активізацію програми встановлення альтернативної енергії в адмінбудівлях, лікарнях та школах.
Йдеться насамперед про сонячні панелі на дахах, а також установки зберігання енергії. Це завдання як для міністерств, так і для всіх місцевих керівників. Маємо вийти на рівень, коли максимальна кількість лікарень, адмінбудівель і шкіл автономна.
При цьому Мельничук уточнив, що рішенням Кабміну доручається забезпечити встановлення сонячних панелей та установок зберігання електроенергії у період до 31 грудня 2025 року.
Фінансування здійснюватиметься коштом міжнародної технічної та гуманітарної допомоги недержавних фондів підтримки розвитку відновлюваних джерел енергії, а також інших не заборонених законодавством джерел фінансування.
Проблеми з генерацією в Україні
Нагадаємо, з початку весни російські окупанти завдали низки ударів по енергетичних об’єктах України. Через це рівень генерації у країні різко знизився, що призвело до дефіциту в енергосистемі.
На цьому тлі українцям прогнозують складний опалювальний сезон. Експерт з енергетичних питань Геннадій Рябцев спрогнозував в етері КИЇВ24, що після початку опалювального сезону повернуться вимкнення електроенергії в обсязі трьох-чотирьох черг, тобто до 12 годин на добу.
Для урегулювання ситуації наразі уряд розробив численні програми, які дозволяють приватним домогосподарствам безвідсотково отримувати кредити на встановлення сонячних та вітрових електростанцій, а також систем збереження енергії. Окрім того, є програми для об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.
Про тарифи на електроенергію, що виробляється з використанням альтернативних джерел, розповів в ефірі КИЇВ24 радник заступника голови КМДА Олексій Тихонов.