Дизайн

Садиба Зеленських: власник готовий відновити будівлю — КМДА

Власник садиби Зеленських готовий відновити будівлю, яку будівельники почали незаконно зносити.

Про це стало відомо із позачергового засідання Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини 22 липня.

У засіданні взяли участь представники Департаменту охорони культурної спадщини КМДА, депутати Київради, активісти, археологи, історики, представники громадськості, а також сторона власника.

"Представник власника будівлі повідомив про їхню готовність відновити будівлю. Наразі сторони дійшли згоди щодо підписання відповідного меморандуму. Саме під контролем громади власник має повернути садибу до стану, в якому вона перебувала до пошкодження, — сказала директорка Департаменту охорони культурної спадщини Марина Соловйова.

Вона зазначила, що жодних погоджень та дозволів департамент не надавав, оскільки ця територія відноситься до центрального історичного ареалу. Повноваження на погодження проєкту та надання певних дозволів на цій ділянці у компетенції Мінкульту.

Що відомо про знесення садиби Зеленських у Києві

Увечері 19 липня 2024 року в поліцію повідомили, що на вулиці Олександра Кониського невідомі за допомогою важкої будівельної техніки знесли будинок, побудований наприкінці XIX століття. На місце події прибула слідчо-оперативна група. Будівельну техніку вилучили, обставини події встановлюють.

Активісти стверджують, що на місці будівлі забудовники хочуть звести житловий комплекс "Тургеневъ". 20 липня близько тисячі людей зібралися на акцію протесту під міською радою.

У КМДА заявили, що садибу Зеленських на вулиці Кониського, 22 знесли несанкціоновано. У Департаменті охорони культурної спадщини вимагають, аби правоохоронці притягнули забудовника до відповідальності. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом знесення садиби Зеленських.

Столичний голова Віталій Кличко назвав "цинічною провокацією" несанкціоноване знесення садиби Зеленських.

Мінкульт увечері 20 липня написав, що садибу Зеленських почали зносити незаконно. У міністерстві уточнили, що будівля не має юридичного статусу пам'ятки чи щойно виявленого об'єкта культурної спадщини. Водночас за даними Історико-архітектурного опорного плану міста Києва цей будинок розташований в історичному ареалі міста і визнаний значною історичною будівлею під назвою "Садибний житловий будинок" другої половини ХІХ ст. Це мало б зберегти її від знесення.

Садиба Зеленських — дерев'яна, обкладена цеглою будівля, яка була збудована у 1890 році на замовлення купця Василя Маліна. Це одна з найстаріших будівель вулиці. Відома вона стала завдяки тому, що в період з 1911 по 1915 роки тут проживала сім'я заможних міщан Зеленських.

Споруду почали розбирати у 2021 році, але суспільний розголос призупинив роботи. На початку квітня 2024 року активіст і пам'яткоохоронець Дмитро Перов повідомив, що забудовник завісив фасад будівлі 1890 року інформаційним щитом, на якому стверджує, що історична пам'ятка не має жодної історичної або архітектурної цінності, а її збереження — псує інвестиційний клімат міста.

Джерело

Похожие посты

Садибу Зеленських у Києві внесли до переліку об’єктів культурної спадщини столиці

Alexander

Садиба Зеленських: для відновлення будівлі шукають волонтерів

Alexander

Палац культури «Дарниця»: як реставрують єдину пам’ятку в Дарницькому районі

Alexander

Оставить комментарий

* С помощью этой формы вы соглашаетесь с хранением и обработкой ваших данных на этом сайте.