Про це повідомив голова правління Укренерго Володимир Кудрицькийв інтерв’ю BBC, яке записали ще до масованої російської атаки на Україну 26 серпня.
Ми накопичили гігантський запас обладнання за допомогою західних донорів. І сьогодні до нас приїжджає щомісяця набагато більше трансформаторів, ніж ми теоретично можемо втратити від атак.
Він додав, що об’єкти Укренерго також мають інженерний захист.
Це єдині об’єкти критичної інфраструктури, де є такий захист, який витримує пряме влучання, наприклад, шахедів.
Нагадаємо, голова правління Укренерго Володимир Кудрицький також спрогнозував, що через складну ситуацію в енергетиці на Україну взимку чекає багато випробувань, але апокаліптичного сценарію не буде. Кудрицький прокоментував заяву європейського комісара з енергетики Кадрі Сімсон про те, що «за низьких зимових температур деякі місця в Україні можуть бути непридатними для життя». За його словами, це надто песимістичний сценарій. Водночас глава Укренерго зазначив, що «легкої прогулянки» наступної зими точно не буде.
Яка ситуація зі світлом в Україні
26 серпня гендиректор YASNO Сергій Коваленко повідомив, що Україна того дня пережила найбільший масований обстріл за два з половиною роки. Ціллю ворога була українська енергетика. Він зазначив, що через атаку по Києву 50-70% споживачів можуть залишитися без світла.
Водночас ексміністр палива й енергетики, президент Всеукраїнської Енергетичної Асамблеї Іван Плачков спрогнозував, що жорсткі обмеження електроенергії можуть тривати ще 1-2 тижні.
Нині енергетики оцінюють пошкодження об’єктів і, де можливо, вже розпочали аварійно-відновлювальні роботи.
Варто зазначити, що на тлі складної ситуації з електрикою Енергоатом вважає перспективним проєкт будівництва АЕС на Черкащині, поблизу покинутого містечка Орбіта. Там планується зведення чотирьох нових енергоблоків. Орбіта є містом-супутником недобудованої Чигиринської АЕС. Проєкт будівництва електростанції був зупинений у 1989 році.